تعداد بازدید : 1394
روز جهانی کودک برای کودکان گلدکیدز سرشار از ادبیات اصیل ایرانی
روز جهانی کودک برای اعضاء کانون نخبگان طلایی ایران (گلدکیدز) آکنده از عطر شاهنامه، قصه و اشعار دل انگیز صبح پنجشنبه 16 مهرماه در سرای محله دارآباد برگزار شد.

روز جهانی کودک برای اعضاء کانون نخبگان طلایی ایران (گلدکیدز) آکنده از عطر شاهنامه، قصه و اشعار دل انگیز صبح پنجشنبه 16 مهرماه در سرای محله دارآباد برگزار شد. حضور در همایش « پیوند ادبیات کهن و ICT کودک در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی فضای مجازی» به اهتمام موسسه کودک رایانه فرصتی فراهم آورد تا کودکان گلدکیدز به تجربه ای جدید از ادبیات ارزشمند کشورمان دست یابند.

مجریگری همایش را نوجوان گلدکیدزی مهدیه رمضانی، نفر اول مسابقات سخنرانی دانشگاه صنعتی شریف، به عهده داشت و از بخش های بسیار جذاب برنامه قصه خوانی خانم شرف الدین، از برترین قصه گویان کشور، بود که قصه «نمکی» را استادانه بازخوانی کرد. این قصه در پایان مراسم بهانه ای برای تولید طرح های کلاژ کودکان حاضر در مراسم شد. (کلاژ فن چسبانیدن قطعه های کاغذ رنگی ، پارچه ، چرم ، چوب و مانند آن برای ساختن یک تصویر است).

 

اما، یکی از نکات جالب همایش، ایده کودکان گلدکیدز بود که در آغاز مراسم با شعار «گلدکیدز طلایی، امید زندگانی» موجی از انرژی مثبت ایجاد کردند. تلاش دست اندرکاران پروژه گلدکیدز این است که علاوه بر پرورش استعدادهای ناب کودکان طلایی ایران، به فرهنگ سازی و تحکیم ارزش های اخلاقی و اجتماعی در درون وجود این فرزندان آینده ساز نیز اهتمام ورزند.

 

 

نظر شما :
captcha